0

اهمیت روشنایی و نورپردازی داخلی

اهمیت روشنایی و نورپردازی داخلی

اهمیت روشنایی و نورپردازی داخلی

روشنایی و نورپردازی اصولی و صحیح، یکی از مهم ترین عوامل زیبایی محیط های داخلی اعم از دفاتر اداری، فروشگاه ها و منازل می‌باشد. اهمیت این موضوع به حدی است که اگر نورپردازی این محیط ها به خوبی انجام نشود باعث می‌شود که هنر طراحی معماران داخلی به چشم نیاید و محیط کاملا عادی جلوه کند. از سویی دیگر موضوع فوق تاثیر به سزایی در آسایش و سلامتی و حتی عملکرد افراد حاضر در محیط‌های اداری و آموزشی و … دارد. به همین دلیل است که بکارگیری صحیح و اصولی محصولات روشنایی باکیفیت از قبیل پنل های سقفی ال ای دی و چراغ های توکار نقش بسیار مهمی را در روشنایی محیط های اداری و آموزشی دارد.

نور پردازی داخلی - بهی نور

پنل سقفی LED و چراغ توکار

چراغ‌های سقفی توکار و پنل های ال ای دی، امروزه یکی از متداول ترین محصولات در زمینه روشنایی و نورپردازی منازل و محیط‌ های داخلی ساختمان ها می‌باشد. استفاده روزافزون از سقف های کاذب باعث شده است که محبوبیت پنل‌های سقفی افزایش یابد، هرچند که در سقف‌های قدیمی هم می‌توان از انواع چراغ توکار استفاده نمود.

با توجه به تنوع زیاد این دسته از محصولات (انواع مختلف پنل سقفی LED و چراغ های روشنایی) باید هنگام انتخاب، عوامل متعددی را در نظر داشت تا با توجه به ویژگی‌هایی که مدنظرتان هست، بتوانید مناسب ترین کالا را برای محیط خود برگزینید، از جمله مهم ترین عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– شکل و اندازه برش

– میزان روشنایی تولیدی هر چراغ

– توان مصرفی

– زاویه تابش (باز یا بسته)

– رنگ نور (آفتابی، مهتابی، ترکیبی)

نور پردازی داخلی - بهی نور

مزایای استفاده از روشنایی مناسب

همان طور که بیان شد روشنایی و نورپردازی علمی علاوه بر نقش موثر در زیبایی دکوراسیون داخلی، تاثیر چشمگیری در بهبود عملکرد افراد حاضر در این محیط‌ ها دارد. تحقیقات نشان می‌دهد سازمان‌هایی که در دفاتر اداری خود از چراغ های LED استفاده کرده اند با افزایش رضایتمندی و همچنین بهره وری کارکنان خود مواجه شده اند. به کارگیری منابع روشنایی ال ای دی در محیط های آموزشی باعث افزایش ۲۰ درصدی تمرکز کودکان و همچنین مهارت‌های سوادآموزی آنان می‌شود و استرس و اضطراب را کاهش می‌دهد.

تولید نور ملایم و یکنواخت، همچنین بهره وری مناسب (برچسب +A مصرف انرژی) و عمر طولانی(نزدیک به ۵۰ هزار ساعت)،  چراغ‌های سقفی توکار و پنل سقفی ال ای دی روشنایی شرکت روشنایی آذرطیف را به گزینه ای مقبول جهت استفاده در سقف ادارات، شرکت‌ها، بانک‎ها و….. تبدیل می‌کند.

جهت مشاهده دیگر محصولات روشنایی و نورپردازی شرکت روشنایی آذرطیف می توانید روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.Required fields are marked *